O nas

O nas

LIBRA PARTNERS została założona przez Macieja Włodarczyka i Rafała Szarzałę i należy do grupy SZARPOL z siedzibą w Sieradzu.
Dotychczasowa działalność grupy SZARPOL założonej w 1994 roku przez dr Józefa Szarzałę polegała na produkcji włóknin z tworzywa sztucznego – polipropylenu. Od tego czasu SZARPOL posiada stabilną i ugruntowaną pozycję na rynku w produkcji włóknin typu Spunbond.
LIBRA PARTNERS jest wynikiem poszukiwań rozwiązań, które umożliwią zaoferowanie innowacyjnego produktu, nieoferowanego dotychczas przez inne podmioty.
Misją firmy LIBRA PARTNERS jest stać się kluczowym graczem w zakresie zrównoważonego rozwoju, koncepcji, która niewątpliwie ukształtuje wytyczne firmy w nadchodzącym pokoleniu poprzez produkowanie innowacyjnych palet transportowych z surowców wtórnych.

Plastikowe palety z recyklingu LIBRA PARTNERS mają na celu poprawę wpływu operacji logistycznych naszych klientów na środowisko poprzez ich wykorzystanie w następujących aspektach:
– Zmniejszenie emisji CO2 w transporcie towarów dzięki mniejszemu zużyciu paliw kopalnych, biorąc pod uwagę ich mniejszą wagę w porównaniu z alternatywnymi paletami drewnianymi.
– Wyrównanie równowagi między wytwarzanymi odpadami a odpadami odzyskiwanymi. Każde z naszych rozwiązań daje nowy cykl życia odpadom powstałym z innych zastosowań, takich jak opakowania.
– Eliminacja odpadów pod koniec okresu ich użytkowania poprzez recykling naszych rozwiązań, które nigdy nie trafiają na wysypisko.
– Zmniejszenie śladu węglowego działalności logistycznej poprzez ograniczenie zużycia paliwa oraz energii przez środki transportowe , jak również dzięki dłuższemu cyklowi życia w porównaniu z paletami drewnianymi.
LIBRA PARTNERS dzięki wytwarzaniu palet z surowca HDPE z recyklingu idealnie wpisuje się w zasady Zrównoważonego Rozwoju, Obiegu Zamkniętego oraz Zasady 6R.