Nośność europalety – co musisz wiedzieć?

 

Konstrukcja w postaci europalety powstała na potrzeby lepszego zagospodarowania dostępnej przestrzeni. Znana i wykorzystywana w całej Europie paleta jest w stanie pomieścić znaczną ilość towarów, która generuje konkretne obciążenia. Przez wzgląd na ten czynnik palety drewniane są często i chętnie wykorzystywane do działań w wielu gałęziach przemysłu. Ładowność europalety jest więc kluczowym aspektem, który decyduje o jej popularności wśród działań z zakresu magazynowania, transportu i logistyki. Aby poznać europaleta nośność, koniecznie przeczytaj wpis do końca.

 

Eurapaleta nośność – wytrzymałość i techniczne możliwości palety euro

 

W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie funkcjonowanie przemysłu bez palet pod znakiem towarowym EUR. W końcu zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni magazynu oraz ułatwieniu transportu. 

 

Ładowność palety uzależniona jest od jej specyficznych wymiarów. Standardowa paleta to 120 x 80 x 14,4 cm. Określona nośność palet przy dowolnym rozłożeniu towaru wynosi około 1000 kg. Wartość ta zwiększa się, przy równomiernym składowaniu aż do 1500 kg. Maksymalna statyczna nośność palety EUR wynosi 1500 kg. Natomiast waga samej palety pozbawionej ładunku to 4 kg. 

 

Od czego uzależniona jest maksymalna nośność oraz rozmiary palet? Wymiary palet są dostosowywane do ograniczonej powierzchni załadunkowej w samochodach ciężarowych, a także kontenerach do transportu morskiego. Przeciętna ciężarówka jest w stanie zmieścić 33 palety tego rodzaju. W przypadku kontenerów wartość ta jest znacznie mniejsza i wynosi 4-5 sztuk.

 

Europejskie Stowarzyszenie Palet to instytucja, która znana jest na całym świecie i pozostaje odpowiedzialna za znormalizowanie i uregulowanie paleta euro nośność.

 

Ładowność palety euro – poznaj zastosowania palet

 

Aby eurapaleta mogła spełnić swoje zadanie, powinna posiadać odpowiednią budowę. Na rynku dostępne są palety, które składają się z elementów w postaci drewnianych desek ze specjalnymi wzmocnieniami. Taka budowa znacznie ułatwia główne zadanie takiej palety i zmniejsza ryzyko usuwania się towarów z jej powierzchni.

 

Najczęściej wytrzymałość europalety przyciąga uwagę właścicieli centrów logistycznych. To właśnie oni wraz z działaczami na rynku transportu są jednymi z najbardziej zainteresowanych możliwościami europalet. W zależności od tego jaki biznes prowadzą, zależy im, aby wytrzymałość palety euro była niezawodna. W tym przypadku jest to jeden z najbardziej kluczowych elementów w procesie wyboru palet. Obecnie sprzedaje się około 350 – 500 milionów palet rocznie na całym świecie.

 

Nośność palety euro oraz materiał jej wykonania są istotne, a nawet jest to jeden z głównych czynników sprzedażowych.