Ćwierćpaleta plastikowa

 

Odpowiednie działania logistyczne niosą za sobą wiele zalet, które przyczyniają się do zwiększenia sprzedaży oraz rozpoznawalności marki. Prawidłowa ekspozycja sprzętów, towarów i wytworów to klucz do efektywnego marketingu i sprzedaży. Atrakcyjne eksponowanie, a także bezpieczne magazynowanie i transport są możliwe przez wykorzystanie ćwierćpalet. Wytrzymałość i stabilność to tylko niektóre z zalet takiego rozwiązania, które jest coraz chętniej wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Jak zbudowane są ćwierćpalety? W jakich branżach się je wykorzystuje? Jakie są zalety tego rodzaju palet? Tego i wiele więcej możesz dowiedzieć się, czytając artykuł poniżej.


Ćwierć paleta – rodzaj palet plastikowych


Ćwierćpaleta to nic innego jak pomniejszony rodzaj znanych, klasycznych palet. Posiadają niestandardowe wymiary – 600 x 400 mm, które doskonale sprawdzają się w przypadku towarów o mniejszych gabarytach. Ograniczony rozmiar sprawia, że ich przemieszczanie jest bardzo łatwe oraz możliwe nawet bez użycia wózka widłowego. Ta cecha znacznie ułatwia i przyśpiesza wszelkie procesy logistyczne, transport i magazynowanie.


Ćwierćpalety nazywane są też paletami wystawowymi i ekspozycyjnymi. Noszą takie miano ze względu na swoje zastosowanie, ponieważ ćwierćpalety z tworzywa sztucznego używane są bardzo często do promocji różnego rodzaju towarów w przestrzeni sklepowej. Dodatkowo taka konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo oraz łatwość użytkowania. Pomimo pomniejszonego rozmiaru, nośność ćwierćpalety na regałach wysokiego składowania wynosi aż 500 kg. Jest to wyjątkowo dobry wynik, który zapewnia zwiększony stopień obciążeń dla różnego rodzaju ładunków.


Producent palet plastikowych dołożył wszelkich starań, aby zapewnić najlepszy możliwy produkt. Ćwierćpalety to podgrupa platform, które charakteryzują się gładką i antypoślizgową powierzchnią. Dzięki temu znacznie łatwiej utrzymać je w czystości, zwłaszcza na dużych przestrzeniach magazynowych. Palety higieniczne doskonale sprawdzają się do ekspozycji i transportu towarów, takich jak leki czy żywność.


Ćwierćpaleta wymiary – zalety 


Półpalety i ćwierćpalety posiadaja szereg zalet, które okazują się przydatne w wielu zróżnicowanych gałęziach przemysłu. Są to m.in.:

  • maksymalizacja dostępności towarów na półkach sklepowych,
  • znacznie większa zauważalność całości asortymentu,
  • zachęta dla klientów o dokonywania decyzji zakupowych,
  • ulepszenie współpracy w ramach łańcucha dostaw,
  • oszczędność środków finansowych oraz powierzchniowych,
  • zachowanie sporej wagi udźwigu przy ograniczonym rozmiarze,
  • łatwość w utrzymaniu prawidłowej higieny.

To tylko niektóre z zalet jakie prezentuje rozwiązanie w postaci ćwierćpalet. 


Ćwierćpalety – doskonałe narzędzie do zarządzania towarem 


Ćwierćpalety są chętnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Spełniają swoje zadanie na obszarze transportowym, a także zapewniają efektywność w magazynach. Są narzędziem logistyki, sprawdzają się w dystrybucji produktów, a także w ich ekspozycji na terenie sklepu i w jego strategicznych punktach. Dają możliwość maksymalizacji obszaru promocji, a ze względu na redukcję rozmiaru są bardziej praktyczne niż skrzyniopalety. 


Każda paleta jest niezwykle odporna, nie tylko na uszkodzenia, ale także na wszelkiego rodzaju grzyby czy pleśń. Z tego względu idealnie nadaje się dla produktów o podwyższonych standardach higienicznych. Jednocześnie są łatwe w przenoszeniu, a ich format sprawia, że są niezwykle mobilne.


Naprawa takiej palety również jest bezproblemowa i w przeciwieństwie do palet przemysłowych jest to ekologiczne rozwiązanie, które nadaje się do recyklingu.


Co jeszcze warto wiedzieć o ćwierćpaletach?


Plastikowe ćwierćpalety i półpalety można wykorzystać do celów osobistych. Doskonale sprawdza się, jako donice, które ozdobią Twój taras czy balkon. Dodatkowo można wykorzystać je do rozsączania i retencji wody zbieranej z dachu czy utwardzonych powierzchni terenu, takich jak parkingi, ulice i drogi.


Ćwierćpalety pozwalają zwiększać przestrzeń magazynową, czyniąc ją znacznie bardziej wydajną. Palety można układać jedna na drugiej bez obaw o wystąpienia przeciążeń wagowych. Wyjątkowa odporność i stabilność daje nam gwarancję, że wszelkie towary, sprzęty i wyroby są odpowiednio przechowywane, transportowane i promowane.


W paletach stosowanych do ekspozycji produktów wykorzystano bortnice, czyli boczne krawędzie, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie, które chronią produkty przed zsunięciem się w trakcie transportu czy przenoszenia na terenie samego sklepu. Dodatkowo sama waga takiej palety wynosi jedynie 1,75 kg, co znacznie usprawnia jej mobilność.