Palety jednorazowe a wielokrotnego użytku – różnice

 

W przypadku transportu palety są jego nierozłącznym elementem. Ciężko wyobrazić sobie przewożenie towarów bez ich wykorzystania. Jednak warto wiedzieć, że nie tylko standardowe palety euro używane są w przemyśle. Oprócz europalet, które są najczęściej wykorzystywane, podrodzajem palet drewnianych są także palety drewniane jednorazowe. Również wykorzystywane są palety plastikowe jednorazowe. Warto poznać zalety palet jednorazowych, czyli tych przeznaczonych do jednorazowego użytku, oraz ich specyfikację.

 

Produkcja palet jednorazowych – z czego są wykonane?

 

Jednorazowe palety mogą być produkowane z różnych materiałów. Najczęściej wytwarza się je z drewna iglastego, desek sosnowych czy świerkowych (II albo III gatunku), tworzyw odpadowych lub sztucznych spienionych. Przydadzą się one każdemu przedsiębiorcy, który chce obniżyć koszty transportu bez utraty na jego jakości. Znajdują zastosowanie przy dostarczaniu towarów dzięki swojej niskiej wadze. To właśnie waga palety jednorazowej sprawia, że kupując palety jednorazowe możemy taniej transportować towary i minimalizować koszty.

 

Wymiary palet jednorazowych – szeroki wybór

 

W przypadku palet jednorazowych produkowanych na specjalne zamówienie możemy dostosować ich wymiary do osobistych preferencji. Do produkcji takich palet wykorzystuje się mniej materiałów, dzięki czemu są tańsze. Wymiary palety jednorazowej mogą być różne. Jednak najpopularniejsze „palety jednorazowe wymiary” są podobne do tych, które posiadają standaryzowane europalety i palety przemysłowe. Przykładowo jest to: paleta jednorazowa 120×80, 1200×1000, 800×600 lub 1200 mm x 800 mm. Najczęściej spotykane są palety jednorazowe 1200×800. Paleta jednorazowa wymiary to nie wszystko, ponieważ wiele osób zastanawia się również ile waży paleta jednorazowa. Oczywiście jest to zależne od specyfikacji, jednak to co wyróżnia palety jednorazowe, to właśnie ich niska waga.

 

Gdzie palety jednorazowe znajdują zastosowanie?

 

Jeśli interesuje Cię temat palet jednorazowych to warto zapoznać się z nich zaletami. Przede wszystkim jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych palet drewnianych oraz palet euro na licencji EPAL. Można używać je w identyczny sposób, czyli w branży transportowej do przewozu towarów. Cechują się dużą wytrzymałością, dzięki czemu nie zniszczą się w czasie ładunku na magazynie. Maksymalna waga palety jednorazowej oraz przewożonych na niej artykułów wynosi 1.000 kg. Ułatwiają magazynowanie różnych towarów, np. AGD. Mogą posiadać oznaczenie certyfikatu IPPC, czyli być certyfikowane, że zostały poddane obróbce termicznej. Nie jest do nich doliczana kaucja oraz nie są typowym wyrobem jednorazowym. To przede wszystkim narzędzie logistyczne, które po zakończeniu użytkowania można oddać do skupu. Jednak czym różnią się od tradycyjnych? Niestety, mają mniejszą nośność. Mimo to, są doskonałym wyborem, który zapewni Ci korzyści finansowe. Jeśli interesują Cię palety – odwiedź naszą witrynę. Oferujemy m.in. palety ekologiczne, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.