Półpalety plastikowe i ich zastosowanie w biznesie

 

Plastikowe i drewniane palety pełnią bardzo ważną rolę wielu gałęziach biznesu. Sami producenci oraz dystrybutorzy różnego rodzaju towarów stoją przed skomplikowanym wyzwaniem przyśpieszenia procesów dystrybucji, pogłębienia kontroli nad poszczególnymi ogniwami łańcucha, a także wzrostem skali usług, którego tak mocno oczekują konsumenci. Konieczne jest zabezpieczenie odpowiedniej ilości zapasów, a także optymalizację w zakresie zarządzania grupami produktów. Działy takie jak logistyka, marketing i sprzedaż oczekują więc od palet coraz lepszej jakości i ich zwiększonych możliwości. W dużej mierze zależy im na przyciąganiu uwagi klientów oraz na atrakcyjnej prezentacji i promocji towarów.

 

Czym są półpalety? Rodzaj palet przemysłowych

 

Półpalety to przede wszystkim pomniejszona wersja tradycyjnej palety, która posiada wymiary 800 mm na 600 mm. W związku z tym ważą one znacznie mniej i są możliwe do przeniesienia bez pomocy wózka widłowego. Są też przeznaczone do składowania nieco mniejszych i lżejszych ładunków. W wielu branżach nazywane są paletami ekspozycyjnymi lub wystawowymi, ponieważ często i chętnie wykorzystuje się je, jako ekspozycja dla promocji towarów w sklepach. Waga półpalet sprawia, że można je wykorzystywać na terenie całego sklepu, ale też magazynu.

 

Wymiary półpalety euro – budowa palet wystawowych

 

Palety wykonane z tworzyw sztucznych można podzielić na palety higieniczne z płozami lub bez. Te elementy zawierają dodatkowe zabezpieczenia w postaci metalowych zbrojeń, które sprawiają, że ich powierzchnia nośna jest w stanie udźwignąć większą wagę towarów. Ich nośność na regałach wysokiego składowania gwarantuje do 500 kg przy odpowiednim rozmieszczeniu towarów. Paleta plastikowa higieniczna wyróżnia się gładką i antypoślizgową powierzchnią oraz posiada atest od PZH, czyli Państwowego Zakładu Higieny. Z tego powodu są one odpowiednie do składowania, transportowania i prezentacji towarów o dużych wymaganiach sanitarnych, takich jak żywność czy leki. Większość dostępnych modeli zawiera też wsporniki, które zapewniają stabilność oraz ochronę przed uszkodzeniami. Pięć desek wierzchnich także przenosi się na ich zwiększoną wytrzymałość. W pełni zabudowane opcje z pełnym blatem także znajdują zastosowanie, szczególnie, jako nadstawki.

 

Pólpalety wymiary – do czego służą pół palety euro?

 

Półpaleta euro, tak jak standardowa paleta służy do przechowywania i transportu towarów pomiędzy magazynami. Mniejsza europaleta służy do takich procesów logistycznych, do których regularne palety byłyby zbyt duże. Półpaleta i ćwierćpaleta to najlżejszy sposób na magazynowanie małych przedmiotów. Są one chętnie wybierane ze względu na swoją łatwość w utrzymaniu w czystości, a produkty umieszczone na takiej półpalecie są odpowiednio zabezpieczone.

 

Pół europaleta jest też bardziej praktyczna niż skrzyniopaleta. Po jej złożeniu zajmuje mniej miejsca, zarówno w transporcie, jak i magazynie. Znajdują one swoje zastosowanie w zatowarowaniu sklepu i pozwalają na znaczne obniżenie kosztów. Zarówno nowe, jak i używane pół i ćwierć palety w pełni spełniają swoje zadanie.

 

Dodatkowo waga półpalety sprawia, że można ją doskonale wykorzystać w celach prywatnych. Okazuje się, że półpalety wymiary są idealne do wykorzystania ich, jako kwietnik, który doskonale ozdobi nasz taras. Można także użyć ich, jako element konstrukcji mebli ogrodowych. Wypoczynek zrobiony z europalet jest teraz bardzo modnym rozwiązaniem.

 

Pół palety euro wymiary – używane palety do ekspozycji towarów

 

Na rynku dostępne są półpalety nowe oraz używane. Te z drugiej ręki, jeżeli zostały zakupione w dobrym stanie są tak same skuteczne jak zupełnie nowe. Producenci palet plastikowych, palet drewnianych oraz palet wiórowych oferują szeroką gamę produktów, które znajdują swoje zastosowanie w wielu gałęziach biznesu, takich jak transport czy magazynowanie. Palety zarówno nowe oraz używane posiadają doskonały rozmiar do realizacji dostaw oraz prezentacji sprzętów o małych gabarytach.

 

Półpaleta wymiary – dodatkowe informacje

 

Przy zakupie półpalet należy upewnić się czy posiadają one cztery wejścia. Muszą spełniać też bardzo rygorystyczne normy dotyczące zasad sanitarnych. Odpowiednie przygotowanie do transportu i magazynowania towarów w formie produktów żywnościowych oraz leków jest w ich przypadku kluczowe. Rozmiar półpalety pozwala na dodatkowe oszczędności finansowe oraz powierzchniowe, ponieważ takie zmniejszone rozwiązanie zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, które najczęściej okazuje się kluczowe w branży logistycznej.

Jest to także niezwykle uniwersalne rozwiązanie, pomimo swojego ograniczonego rozmiaru. Taka paleta w dalszym ciągu jest w stanie zmieścić znaczną ilość produktów w przestrzeni magazynowej lub sklepowej.

 

Dodatkowe wzmocnienia półpalet plastikowych sprawiają, że są one zdecydowanie bardziej wytrzymałe i zapewniają większą stabilność niż ich drewniane zamienniki. Są także o wiele bardziej odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu można je przechowywać na zewnątrz bez obaw o ich zniszczenie. Są też łatwiejsze w czyszczeniu i pielęgnacji, dzięki swojej gładkiej powierzchni. Jest to zdecydowane ułatwienie dla właścicieli i pracowników magazynów o dużej powierzchni. Półpalety plastikowe to idealna inwestycja, która jest w stanie posłużyć Ci przez wiele lat. Przy właściwym ich użytkowaniu oraz nie narażaniu na zbyt duże obciążenia pozostaną w dobrym stanie przez wiele lat. Takie palety powinny być wyposażeniem każdego sklepu, ponieważ doskonale nadają się do ekspozycji różnego rodzaju wyrobów, sprzętów i towarów o mniejszych rozmiarach.

 

Warto też dodać, że plastikowe półpalety są bardziej ekologiczne, a te już zużyte nadają się do ich ponownego wykorzystania. Jest to kolejny powód, dla którego warto decydować się na zakup takich półpalet albo na europalety plastikowe.