Cena euro palet

Europalety to jeden z najpopularniejszych surowców, który chętnie wykorzystywany jest w działaniach wielu gałęzi przemysłu. Punkty skupu i sprzedaży palet oferują za towar atrakcyjne ceny, które uzależnione są od kilku czynników. Są to miejsca, które przyjmują zarówno palety nowe, jak i używane, dlatego jeżeli posiadasz zbędne nadstawki paletowe lub same palety, zdecydowanie warto skorzystać z takiej usługi. Ile kosztuje europaleta używana? Jaki jest koszt euro palety nowej? Czy cena europalety drewnianej jest niższa niż nowoczesnej palety plastikowej? Dowiedź się tego razem z nami i przeczytaj artykuł do końca!

Europalety cena – koszt palet drewnianych

Nowe oraz używane europalety to materiał wykorzystywany do wielu celów. Można je użytkować w procesach logistycznych, transporcie czy magazynowaniu. Korzystają z nich liczne gałęzie przemysłu, które doskonale znają ich zalety i chętnie wykorzystują je w swoich branżach. Cenny materiał przemysłowy zapewnia doskonałą ładowność oraz nośność statyczną. Dodatkowo można je użytkować zarówno w samochodach ciężarowych, jak i w kontenerach morskich. Ze względu na swoje właściwości oraz szeroki zakres zastosowania, nowe europalety i używane europalety są szeroko dostępne na rynku, a euro paleta koszt pozostaje mocno zróżnicowany.

Sprawdź także:

Ile kosztuje paleta euro? Cena za paletę drewnianą

Jeżeli zastanawiasz się ile kosztuje euro paleta, dostarczymy Ci najbardziej rzetelną odpowiedź. Przede wszystkim cennik skupu palet uzależniony jest od wielu czynników. Przede wszystkim jest to ilość palet, ponieważ tak jak w wielu przypadkach, im większa ilość materiału tym cena staje się mniejsza. Właśnie dlatego warto decydować się na zakup większej ilości takich palet. Ceny różnią się także ze względu na stan konkretnej palety. Cena nowej palety będzie wyższa, natomiast koszt europalety używanej będzie nieco tańszy. Standardowo cena nowej europalety to od 30 do 40 złotych za sztukę. Z kolei palety używane w dobrym stanie wyceniane są na 17 – 25 złotych. Właśnie z takich palet można tworzyć meble czy użytkować je w magazynie oraz marketach budowlanych. Paleta zwykła cena nie pozostaje więc bardzo wygórowana. Cena europalety zależy też od jej wymiarów. Zwykła paleta z drewna ma wymiary 1200 x 800 mm x 144 mm. Jest to najbardziej standardowy rozmiar, który pozostaje też najbardziej powszechny. Znacznie większą wartość posiadają palety o niepopularnych wymiarach. Do takich nośników należą półpalety oraz ćwierćpalety. Cennik palet euro o mniejszych wymiarach będzie znacznie bardziej korzystny dla sprzedającego. Warto sprawdzić też wagę palet, dzięki której możesz zapłacić znacznie mniej i zaoszczędzić środki finansowe. Okazuje się więc, że paleta euro cena to składowa wielu czynników.

Ceny palet euro – koszt palety euro z plastiku

Zdecydowanie warto sprawdzić ofertę palet z tworzywa sztucznego. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia Ci nie tylko doskonałą cenę, ale także jakość i właściwości. Jest to znacznie bardziej wytrzymały materiał, który dodatkowo ograniczają emisję śladu węglowego. Cena palety 1200×800 plastikowej wynosi około 150 złotych za jedną sztukę. Taka euro palety cena wydaje się być spora, jednak gdy pozna się właściwości palet plastikowych okazuje się, że nie jest to aż tak wygórowany koszt. Warto wybrać takie palety eur, ponieważ posiadają format odpowiedni do dostaw oraz prac magazynowych. Można je składować bez obawy o ich uszkodzenia oraz zniszczenie się. Są to europalety klasy premium, które nie ważą dużo i są łatwe do przenoszenia na inne miejsce. Plastikowa europaleta cennika także jest zależna od swoich rozmiarów czy stanu technicznego. Zdecydowanie warto zobaczyć taką możliwość.